Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Każdemu z nas czasem zdarza się zarwać nockę, niezależnie od tego, czy ciężko pracujemy, czy wybieramy się na całonocną imprezę. Niestety często okazuje się rano, że budzimy się z okropnymi sińcami pod oczami, których chcemy się za wszelką cenę pozbyć. Ale jak to zrobić? Czy mocno kryjące korektory wystarczą, żeby rozwiązać ten problem?

Spróbuj zimnego okładu

Jeśli wiemy, że danej nocy nie wyśpimy się za dobrze, warto poprzedniego dnia przygotować sobie zimny okład i włożyć go do lodówki. Możemy tu skorzystać z gotowych okładów lub masek pod oczy, które możemy kupić w drogerii lub przygotować taki specyfik samodzielnie. Świetnie sprawdzi się tu torebka po herbacie, najlepiej czarnej lub rumianku. Taką torebkę wkładamy na noc do lodówki, a rano przykładamy na oczy na kilka minut. Herbata ma świetne działanie na skórę i zmniejszy obrzęk wokół oczu. Oprócz tego, chłodek sprawi, że sińce zdecydowanie zmniejszą się i będą mniej widoczne.

Mocno kryjące korektory

Czasem może się jednak okazać, że okład nie wystarczy i będziemy musieli sięgnąć po broń mocniejszego kalibru. W tym przypadku pomoże nam makijaż, który powinien w teorii zakryć wszelkie niedoskonałości skóry.
Warto spędzić trochę czasu na wyborze odpowiedniego korektora, bo tylko mocno kryjące korektory sprawią, że sińce pod oczami nie będą widoczne. Ważna jest też sama aplikacja. Produkt należy nałożyć w niewielkiej ilości, odczekać minutę i wklepać go w skórę. W ten sposób osiągniemy maksymalne krycie i wykorzystamy pełen potencjał produktu. Oczywiście jeśli widzimy, że nasze sińce są dalej widoczne, możemy nałożyć kolejną warstwę produktu, ale tutaj warto uważać, żeby nie była ona zbyt gruba. Jeśli przesadzimy, produkt będzie widoczny i nie będzie wyglądał naturalnie. A to przecież o naturalny wygląd nam chodzi!

Warto jednak pamiętać, że te triki należy wykorzystywać tylko w ostateczności, a najlepszym sposobem na brak sińców pod oczami będzie po prostu wyspanie się. Powinniśmy odłożyć nasze urządzenia elektryczne, bo niebieskie światło z ich ekranów sprawia, że śpimy znacznie gorzej. Musimy też zadbać o odpowiednią długość snu, czyli przynajmniej osiem godzin. Warto też unikać jedzenia i picia kawy oraz mocnej herbaty przez snem. Mają one działanie pobudzające, a więc dużo trudniej będzie nam się po nich wyspać. Odpowiednia higiena snu jest niezwykle istotna nie tylko dla naszego wyglądu, ale też samopoczucia, więc naprawdę warto poświęcić trochę czasu i zadbać o ten aspekt naszego życia.