Rozstępy – jak je naturalnie leczyć

Rozstępy to brązowawe lub czerwonawe plamy pojawiające się na skórze kobiet, które gwałtownie przybrały na wadze. Choć mogą wydawać się nieszkodliwe, wcale takie nie są. W rzeczywistości mogą one wpłynąć na Twoją pewność siebie, a jeśli jesteś naprawdę zaniepokojona, możesz udać się na profesjonalne leczenie.

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Przyczyny powstawania rozstępów nie są znane, ale istnieją pewne czynniki, na które nie masz wpływu. Należą do nich wiek, genetyka, ciąża i stres.

Jakie są objawy rozstępów?

Rozciąganie jest naturalnym zjawiskiem, które ma miejsce podczas ciąży, porodu i przyrostu masy ciała. Jeśli jednak przyrost masy ciała jest gwałtowny, skóra również ulega rozciągnięciu z powodu zmian hormonalnych.

Jak widać, rozstępy pojawiają się na biodrach, udach, piersiach, ramionach, brzuchu i pośladkach. Kolor rozstępów waha się od brązowego do czerwonego.

Jak leczyć rozstępy?

Istnieje wiele rodzajów kremów, balsamów i żeli, które uważane są za skuteczne w leczeniu rozstępów. Jednak większość z nich zawiera szkodliwe substancje chemiczne, które mogą prowadzić do alergii i innych problemów skórnych.

Oto kilka naturalnych sposobów, które mogą pomóc Ci w naturalny sposób pozbyć się rozstępów.

Nawilżaj stronę

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z rozstępami jest regularne nawilżanie dotkniętego nimi miejsca. Stosuj bogate kremy zawierające olejki eteryczne i naturalne ekstrakty, takie jak olej jojoba, olej z awokado lub oliwa z oliwek.

Umyj ciało

Ważne jest, aby codziennie myć ciało, zwłaszcza w miejscach, gdzie występują rozstępy. Pomoże to zapobiec rozwojowi bakterii i sprawi, że skóra będzie zdrowa.

Nawilżaj stronę

Bardzo ważne jest, aby po umyciu ciała nawilżać je. Pomoże to utrzymać skórę miękką i gładką. Można stosować bogate kremy, ale lepiej używać naturalnych składników, takich jak masło shea, masło kakaowe lub olejek migdałowy.

Używaj delikatnego środka myjącego

Niektórzy ludzie twierdzą, że mogą pozbyć się rozstępów, stosując ostre środki czyszczące, ale to nieprawda. Zamiast tego należy używać środka oczyszczającego, który jest delikatny dla skóry.

Wnioski:

To były jedne z najlepszych naturalnych środków, które możesz zastosować w leczeniu rozstępów. Jeśli naprawdę się nimi martwisz, możesz zabrać swoje ciało do dermatologa na profesjonalne leczenie.