Kremy z kwasami do cery trądzikowej

Wiadomo, że ludzie mają różne typy cery. Jedni mają wrażliwą czy też normalną, a drudzy tłustą czy mieszaną. Wiele osób ma problem z wyborem odpowiednich kosmetyków do swojej cery. Jednak nie potrzebnie. Na rynku można znaleźć naprawdę duży wybór kosmetyków i to na każdą cerę. Dlatego na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie są kremy z kwasami do cery trądzikowej. Jeśli ktoś tego szuka, a nie wie w ogóle jaki kosmetyk jest dla niego odpowiedni to zdecydowanie warto zapoznać się z treścią tekstu. Tutaj będzie można znaleźć wiele fajnych informacji. Być może tekst okaże się dla kogoś bardzo inspirujący.

Kremy z kwasami do cery trądzikowej

Jak na pewno każdy wie trądzik pospolity może występować w różnym wieku. Jednak najczęściej dotyka on młodzież w wieku dojrzewania. Jednak nie każdy wie, że na jego pojawienie ma wpływ wiele czynników. Na przykład można zaliczyć do nich między innymi: nieprawidłowa pielęgnacja, geny czy też rozregulowana gospodarka hormonalna. Wiadomo, że trądzik nie znika samoistnie. Trzeba z nim niestety walczyć.Jeśli zatem zależy nam na jego redukcji to powinno się używać odpowiednich do tego kosmetyków. Gdy zauważymy, że mimo pielęgnacji codziennej problem nie znika to wtedy zdecydowanie warto udać się do dermatologa. On na pewno coś na to poradzi.

Jeśli ktoś szuka odpowiedniego kosmetyku do cery trądzikowej to zdecydowanie powinien zwrócić uwagę na skład. Warto wspomnieć, iż substancjami, które zdecydowanie wspomagają redukcję zmian trądzikowych są kwasy złuszczające – warto zatem szukać kosmetyków z ich zawartością. Popularnymi kwasami są te, które pochodzą z gamy kwasów AHA oraz BHA. Kwasy z grupy alfa-hydroksykwasów tomiędzy innymi kwas migdałowy, glikolowy i azelainowy.

Bardzo popularną firmą, która oferuje tego typu kremy jest Firma Bielenda. Innymi równie popularnymi kremami są:

  • Biologique Recherche Lotion – Złuszczający krem do skóry wrażliwej– to kosmetyk, który w swoim składzie ma kwas salicylowy, mlekowy a także mocznik i ekstrakty roślinne.
  • Dottore Hydratore 5% – To bardzo intensywnie nawilżający krem, który zawiera kwas migdałowy,
  • Mesoestetic Acne One – To aktywny krem o wielokierunkowym działaniu,
  • Image Skincare Clarifying Lotion – Lekki krem, który reguluje pracę gruczołów łojowych.

Jak widać wybór jest spory. Warto udać się na zakupy albo do drogerii stacjonarnej, gdzie Panie doradzą w razie potrzeby albo też do apteki. Jednak jeśli ktoś woli skorzystać z porady dermatologa to na pewno on też przepisze jakieś kremy na trądzik.