Sucha cera – jak o nią zadbać?

Szczególnie zimą, wiele osób boryka się z problemem suchej skóry. Jest to nieprzyjemne zjawisko, które nie tylko sprawia, że nasza cera wygląda gorzej, ale też może prowadzić do powstawania trądziku i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Cera sucha charakterystyka

Sucha skóra będzie charakteryzować się przede wszystkim tym, że będzie ona ściągnięta, a na jej powierzchni mogą być widoczne suche skórki. Te z kolei będą wyglądać nieestetycznie i psuć wygląd nawet najpiękniejszego makijażu. Jeśli na suchą cerę nałożymy podkład lub fluid, nasze suche skórki zostają podkreślone, przez co będą jeszcze bardziej widoczne.

Dodatkowo sucha skóra będzie ściągnięta, przez co istnieje szansa, że będzie ona pękać. Dzieje się tak często w okolicy nosa i ust. Jest to wyjątkowo nieprzyjemne, bo sprawia nam to najzwyczajniej w świecie ból. Dlatego też zdecydowanie warto zadbać o to, żeby odpowiednio pielęgnować taką skórę. Dzięki temu będzie ona odpowiednio nawilżona, a my nie będziemy musieli martwić się przykrymi konsekwencjami. Ale jak to zrobić? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Jak dbać o suchą cerę?

Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry jest niesamowicie ważna. Cera sucha charakterystyka jest już nam dobrze znana, więc porozmawiajmy o jej pielęgnacji. Dzięki niej nasza twarz będzie wyglądała lepiej, a my poczujemy się dużo pewniej. Jednak jak to zrobić? Jakich kosmetyków warto używać w codziennej pielęgnacji cery suchej?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry, które powinniśmy przeprowadzić dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Musimy jednak uważać na to, czego używamy do oczyszczania. Wiele produktów będzie po prostu za silne do tego rodzaju cery. Dlatego zdecydowanie warto zastanowić się nad produktami, których używamy do mycia twarzy i wybrać produkt, który będzie dla niej delikatny.

Musimy też zadbać o to, żeby używać odpowiednich produktów nawilżających. Dobry krem będzie tutaj podstawą, ale nie musimy na nim poprzestawać. Świetnie przy tego rodzaju skórze sprawdzi się też olejek. Warto tu wybrać taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Najlepszy będzie taki, który nie zostawia tłustej powłoki na cerze. Dzięki temu będziemy mogli bez obaw nakładać na nią makijaż. Świetnie sprawdzi się też odpowiednie serum, które dogłębnie nawilży naszą skórę. Od czasu do czasu można też wybrać się na zabiegi nawilżające do kosmetyczki. Taka pielęgnacja w mgnieniu oka poprawi kondycję naszej skóry i sprawi, że będzie ona nie tylko dużo lepiej nawilżona, ale też gładka w dotyku i ujędrniona. Cera idealna!