Dezodorant z aluminium

Dezodorant z aluminium to rodzaj dezodorantu, który zawiera sole aluminium. Sole glinu to związki składające się z aluminium i innych pierwiastków. Są one często stosowane w antyperspirantach, ponieważ zapobiegają wydostawaniu się potu z porów.

Zalety

Sole glinu nie podrażniają skóry tak, jak niektóre inne rodzaje antyperspirantów, ale mogą powodować reakcje skórne, jeśli używasz ich zbyt często lub jeśli masz wrażliwą skórę. Niektórzy obawiają się również, czy produkty na bazie aluminium mogą mieć związek z problemami zdrowotnymi, takimi jak choroba Alzheimera czy rak piersi. Nie ma jednak wystarczających dowodów na potwierdzenie tej tezy.

Wysoka jakość

Najlepszym sposobem na uniknięcie podrażnień jest używanie dezodorantów aluminiowych tylko od czasu do czasu – może raz w tygodniu lub rzadziej – i nie zawsze przed wyjściem z przyjaciółmi lub założeniem czegoś specjalnego. Ponadto, jeśli po użyciu produktu na bazie aluminium na skórze poczujesz pieczenie lub swędzenie, natychmiast przestań go używać.

Dezodorant jest wykonany z aluminium, minerału od wieków stosowanego w medycynie. Minerał ten nie zawiera substancji zapachowych i dlatego ma neutralny zapach.

Dezodorant działa poprzez blokowanie porów skóry i uniemożliwianie wydzielania się potu. Zapobiega to powstawaniu przykrego zapachu ciała.

Dezodorant jest łatwy w stosowaniu i szybko wysycha, dzięki czemu można go nosić pod ubraniem.

Dezodoranty na bazie aluminium są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem antyperspirantów.

Produkty te są często zalecane dla osób, które nadmiernie się pocą lub mają problem z nieprzyjemnym zapachem ciała.

Oprócz zmniejszania wydzielania potu, dezodoranty na bazie aluminium mogą również zabijać bakterie powodujące nieprzyjemny zapach ciała. Jest to szczególnie pomocne dla osób, które mają skłonność do powstawania nieprzyjemnego zapachu pod pachami.

Marki dezodorantów aluminiowych wysokiej jakości

Większość marek dezodorantów aluminiowych oferuje szeroką gamę zapachów i formuł. Niektóre z najlepszych marek dezodorantów aluminiowych to:

Gillette Invisible Solid Deodorant – Produkt ten zawiera składniki pielęgnujące skórę, dzięki czemu nie podrażnia jej i nie zatyka porów. Nie zawiera również parabenów ani alkoholi, które mogą powodować podrażnienia i wysuszenie w przypadku stosowania na wrażliwej skórze lub pod pachami.

Secret Clinical Strength Invisible Solid Antiperspirant & Deodorant – niewidoczne antyperspiranty Secret o sile klinicznej wykorzystują zaawansowaną formułę, która pomaga zapobiegać wilgoci do 48 godzin po zastosowaniu. Produkt ten został również opracowany w celu zmniejszenia nieprzyjemnego zapachu pod pachami, nie powodując podrażnień ani reakcji alergicznych u większości użytkowników.